Koncert promujący płytę Tanchestron zespołu Bandonegro

Po niewątpliwym sukcesie jakim był ubiegłoroczny koncert Quintetu Roberto Siri (Buenos Aires), tango ponownie zagościło w Klubie Stodoła.
26 kwietnia odbył się  koncert promujący płytę Tanchestron  nagraną przez Bandonegro Tango Orchesta.

„Premierowa płyta jest pierwszym tego typu materiałem zrealizowanym w Polsce i stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie tangiem argentyńskim w naszym kraju.
Repertuar płyty obejmuje utwory wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery tanga (Carlosa Di Sarli, Juana D’ Arienzo,  Anibala Troilo czy Osvaldo Pugliese), natomiast stylistyka i aranżacja jest pomysłem Bandonegro Tango Orchestry”

Podczas koncertu obejrzeliśmy pokazy mistrzowskich par tanga z Warszawy i z Sankt Petersburga.

Bandonegro Tango Orquesta, jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.

Bandonegro od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Bonner Tango Festival.

Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires.

Tango, którego ojczyzną jest Argentyna miało także w Polsce lata świetności. W okresie międzywojennym ubiegłego wieku powstało wiele polskich kompozycji tego popularnego stylu.

Bandonegro w swojej twórczości rownież nawiązuje do tamtych czasów grając tanga skomponowane przez Jerzego Petersburskiego czy też śpiewane przez Mieczysława Fogga.

Od 2018 r orkiestra jest objęta Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.