Tango dla Papieża Franciszka

"W marcu przypada piąta rocznica pontyfikatu papieża Franciszka.
Polscy tancerze tanga argentyńskiego  zatańczą z tej okazji specjalnie dla Ojca świętego, w ostatnią niedzielę karnawału, 11 lutego w kościele pokamedulskim pw. bł. Edwarda Detkensa przy ul. Dewajtis 3 w Lesie Bielańskim po Mszy św. odprawianej o godz. 11.00.
Oprawę muzyczną zapewnia Robert Kandefer.
Całe wydarzenie zostanie sfilmowane. Profesjonalnie zmontowany film wraz z życzeniami, pod którymi podpiszą się wszyscy uczestnicy, napisanymi na specjalnie na tę okazję zaprojektowanej karcie, zostanie przekazany papieżowi Franciszkowi do Watykanu za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
Nie będzie to typowa milonga, lecz happening taneczno-filmowy, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach, w których będziecie tańczyć."

Tej treści ogłoszenie ukazało się kilka dni przed końcem stycznia, na stronie Stowarzyszenia Tanga Argentyńskiego La Mirada, które w związku z obchodzoną rocznicą Pontyfikatu zaproponowało, aby w jednym z warszawskich kościołów zatańczyć tango, a nakręcony film przesłać do Rzymu.
W odpowiedzi na  prośbę Zarządu Stowarzyszenia Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio poinformował, że chętnie przekaże film i życzenia dla Ojca Świętego.

Inicjatywa La Mirady spotkała się z bardzo ciepłym i otwartym przyjęciem ks. Wojciecha Drozdowicza, proboszcza Parafii Bł. E. Detkensa.

Film zrealizowała Agnieszka Kowalczyk – montażystka, reżyser, autorka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Autorka filmów promocyjnych i teledysków.Pracowała m.in. przy filmach „Pożegnanie”, „Labirynt”, „Gruba”, „Pielgrzym”, „Warszawa do wzięcia”. Ostatnio na ekrany film weszła zmontowana przez nią „Studniówk@”.
Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Prowadziła warsztaty filmowe dla dzieci i dorosłych.

Oto kilka klatek ze zrealizowanego przez nią filmu.

[smartslider3 slider=2]

Po wydarzeniu w gościnnych progach Podziemi Kamedulskich czekała na nas kawiarenka z pysznymi ciastami w bardzo przystępnych cenach. Polecamy 🙂

To było niesamowite przeżycie dla tancerzy oraz dla obserwujących nas osób. Wykonano wiele zdjęć i nakręcono amatorskich filmów.
Oto jeden z nich zamieszczony na stronie Parafii.