Koncert Roberto Siri Quinteto 2017

Tango

W tym słowie jest energia, są emocje, kiedy mówimy tango możemy być pewni, ze za chwilę wydarzy się coś niezwykłego, usłyszymy piękną muzykę, zobaczymy emocjonujący taniec, ktoś opowie nam o swoich radościach, inny o rozczarowaniach

Kiedy zastanawiałem się dlaczego tango to nie tylko muzyka i taniec doszedłem do wniosku, że tango powstało, bo przez dziesiątki lat miliony ludzi oddawały tangu część siebie,

W drugiej połowie XiX wieku ludzie z całego świata płynęli w dorzecze Rio de La Plata w poszukiwaniu lepszego życia, większość z nich nie zaznała szczęścia. Właśnie wtedy w tej mieszance kultur zaczęło powstawać tango, na początku nie było kochane, ale wyruszyło w podróż do Europy, owacyjnie przyjęte na salonach Paryża i Londynu  wróciło do Buenos Aires by wkrótce wkroczyć w okres swojej Złotej Ery.

Szczęście nie trwało długo, polityczne zmiany, niechęć do tanga, ale tango nie poddało się, bo już wtedy to ludzie mieli w sobie cząstkę tanga od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, tango przeżywa ponowny rozkwit, obecne jest na całym świecie, grono jego wielbicieli wciąż się powiększa.

Drodzy Państwo, dzisiaj wybierzemy się w tangową podróż w lata Złotej Ery tanga,  a zabiorą nas tam muzycy z Buenos Aires ze swoim leaderem Maestro Roberto Siri.

Koncert Roberto Siri Quinteto i pokazy tanga argentyńskiego.

To była niesamowita noc.
Argentyńscy muzycy, polskie pary w pokazach tanga argentyńskiego, a po koncercie Milonga Tu i Teraz z muzyką na żywo i djem z Mediolanu Roberto Rampinim.
Roberto Siri stworzył wspaniały klimat swoją muzyką i dialogiem z publicznością, która raz po raz nagradzała artystów gromkimi brawami.

11 października 2017 w warszawskim Klubie Stodoła - noc, która pozostała na długo w pamięci pasjonatów tanga.

Wystąpili:

Roberto Siri Quinteto

Roberto Siri - piano, bandoneon
Javier Setti - śpiew
Ines Flores - bandoneon
Ariel Galiano - kontrabas i gitara
Marcos Press - Skrzypce

Prowadzenie: Paulina Malinowska-Kowalczyk i Robert Kandefer

W pokazach tanga argentyńskiego wystąpili nauczyciele tanga z Warszawy:

  • Marcelo Almiron i Luzia Almiron
  • Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek
  • Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski
  • Mateusz Kwaterko i Katarzyna Chmielewska
  • Michał Wójcik i Magdalena Skawińska
  • Piotr Woźniak w porywającym solowym tańcu

Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Argentyny w Polsce

 

Koncert Roberto Siri Quinteto 11.10.2017 Klub Stodoła. Zdj. Waleria Guściora

Gallery Plugin